Wierzbno

Zamów Newsletter

facebookFilm o szczęściu

Partnerstwo dla Mokotowa "Moje Wierzbno" zaprasza na pokaz filmu "HAPPY" w piątek 16 listopada o 17.30 do Mokotowskiego Centrum Integracji Mieszkańców przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia, ul. Woronicza 44a.

Nominowany do Oscara za film „Genghis Blues” reżyser Roko Belic zaprasza nas na niezwykłą filmową przygodę. HAPPY to pełnometrażowy film dokumentalny, który zabiera widzów w podróż przez pięć kontynentów w poszukiwaniu recepty na szczęście.

Film zajmuje się podstawowymi kwestiami, którym musi stawić czoło współczesne społeczeństwo: jak zrównoważyć pokusę dążenia do bogactwa, sławy i wysokiego statusu społecznego z naszą potrzebą do budowania silnych więzi z innymi ludźmi, utrzymywania zdrowia i osiągnięcia osobistego spełnienia? Dzięki przedstawieniu niezwykłych historii ludzi i najnowszych odkryć nauki, HAPPY pomaga lepiej zrozumieć dlaczego i jak możemy prowadzić bardziej spełnione, zdrowsze i szczęśliwsze życie.

HAPPY zabiera widza z bagien w Luizjanie na pustynię w Namibii, z brazylijskich plaż do gór Butanu. Możemy posłuchać o mądrości rikszarza z Kalkuty, współczuciu wolontariusza w Domie dla Umierających Matki Teresy i odkryciach wiodących naukowców, którzy badają szczęście. Możemy zobaczyć, jak grupa gimnazjalistów oklaskuje odwagę swoich kolegów podczas poruszającej prezentacji nt. prześladowania w szkole. Zwykłe ludzkie dramaty i najnowsze odkrycia psychologii pozytywnej pozwalają lepiej zrozumieć tajniki szczęścia.

Film HAPPY powstał pod egidą Fundacji Kreatywnych Wizji (Creative Visions Foundation), organizacji pożytku publicznego, która wspiera Kreatywnych Artystów wykorzystujących media i sztukę do wprowadzania pozytywnych zmian w świecie. Belic kręcił HAPPY przez pięć lat i przyciągnął wielu ekspertów takich jak Ed Diener, Sonya Lubomirsky, Richard Davidson, Mihaly Csiszentmihalyi i inni. Narratorką filmu jest Marci Shimoff, autorka bestsellerowych książek „Happy for No Reason” („Jak być szczęśliwym bez powodu”) i „Balsam dla duszy kobiety” („Chicken Soup for the Woman’s Soul”).

TWÓRCY

Reżyser, operator i producent: Roko Belic

Producent: Eiji Han Shimizu

Producent: Frances Reid

Producent wykonawczy: Tom Shadyac

Montaż: Vivien Hillgrove

Operator/współproducent: Adrian Belic

Współproducenci: Pamela Harris, Bhagyashree Raorane, Jess Furman

Asystenci montażysty: Jazmin Jamias, Ben Flanigan, Josh Fisher

Dyrektorzy ds. promocji: Kevin Fitzgerald, Omid Heidari, Derek Silvers, Alex Palmer

Tłumaczenie na język polski: Joanna Kucharczyk z zespołem.

Spotkanie poprowadzi Pani Joanna Obiegałka z „Uśmiechnij się Polsko”.

Spotkanie jest bezpłatne, jest częścią projektu „Moje Wierzbno, Mój Służewiec – druga edycja”. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy.

 
"Biedroneczki są w kropeczki"- zajęcia dla dzieci

Partnerstwo dla Mokotowa "Moje Wierzbno" zaprasza dzieci w wieku 2 -4 lata razem z opiekunami na zajęcia ogólnorozwojowe.

Celem zajęć jest pomoc dzieciom w harmonijnym rozwoju społecznym i intelektualnym. Dzięki uczęszczaniu na zajęcia Wasze Pociechy, w przyszłości, bezpiecznie wejdą w przedszkolne życie. Zajęcia to czas, gdy Dzieci mogą doświadczać relacji ze swoimi rówieśnikami i zdobywać nowe cenne doświadczenia dzięki obcowaniu w grupie.


W czasie zajęć doświadczymy i nauczymy się:

- współpracy i działania w grupie rówieśniczej,

- mnóstwa radosnych piosenek, zabaw i wierszyków,

- zasad swobodnej zabawy w grupie,

- radości tworzenia podczas części plastycznej,

- akceptacji innych dzieci.

Prowadzone są przez pedagoga Kamilę Bannach - Kądziołko.

Zajęcia odbywają się w każdą środę w godzinach 10.00 - 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury ul. Odyńca 57.

Warsztaty są bezpłatne.

 

Warsztaty są częścią projektu "Moje Wierzbno, Mój Służewiec - druga edycja"

Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy.